Seramik ve Fayans Yapıştırıcısı (Magafix)

Seramik ve Fayans Yapıştırıcısı (Magafix)

Bir gün arası içerisinde kullanıma açılması istenen mekanlarda hızlı seramik kaplamak için idealdir (Hava koşulları +10°C/+15°C derece). Yüksek mukavemette sertleşen, Çimento esaslı, tek bileşenli, polimer katkılı yüksek performansa ve stabiliteye sahip, fayans ve seramik yapıştırmak için kullanılan ekstra özellikte toz bir harçtır.
KULLANIM ALANLARI
İç ve dış mekanlarda, yatay ve düşey yüzeylerde çimento esaslı sıva, şap ve beton yüzeylerde seramik fayans, mermer ve cam mozaiklerin yapıştırılmasında kullanılır.

YÜZEY VE HARÇ HAZIRLAMA UYGULAMASI
Uygulama yüzeyi toz, yağ, boya, beton artıkları ve benzeri yapışmayı engelleyen maddelerden arındırılması ve terazide olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi ıslatılmalı ve nemli kalmalıdır. 1 torba (20 kg) yapıştırıcısı toz 6-6,5 kg su ile macun kıvamına gelene kadar karıştırılması ve 5 dakika dinlendirildikten sonra yüzeye taraklama yapılarak döşenecek malzemenin de altına harç sürülerek uygun mala ile uygulanmalıdır. Şiddetli rüzgarlı hava koşullarında verilen derecelerin altında üstünde uygulama yapılmaması tavsiye edilir.

Özellikler