Dekoratif Elastik Boya

Dekoratif Elastik İç ve Dış Cephe Boyası

Dekoratif, elastik, saf akrilik dış cephe kaplama boyasıdır. Klasik kaplamalardan farklı yepyeni bir alternatif olan, elastomerik bağlayıcı esaslı, silikon reçine katkılı uygulamaya hazır, özel kauçuklu sentetik reçineler ile modifiye edilmiş, su geçirimsiz, %600 esnekliğe sahip uzun ömürlü, üstün nitelikli dış cephe kaplama malzemesidir. 

Özel DPR formülü (dirt pickup resistance) sayesinde kire karşı dayanıklı, kir tutmayan özelliktedir. Her türlü yüzeye mükemmel yapışır ve yüzeyde bulunan kılcal çatlaktan doldurur. Yüksek elastikiyete ve çatlak köprüleme özelliğine sahiptir. Özellikle bina çalışmasından kaynaklanan 0,1-0,3mm’ye kadar olan çatlakları köprüleyerek yapıları iç ve dış etkenlerden korur. 

Güneş, soğuk, deniz suyu, sanayi atmosferi, nemli bölge koşullan şartlara dayanıklıdır. UV ışınlarına mükemmel dayanımı, yüzeyde farklı dokular elde etme zenginliği sunan yapısı ile birinci sınıf bir kaplamadır. Renkleri kesinlikle solmaz. Sürüldüğü yüzeyde küvetli bir şekilde aderans sağlar. Su buharını geçirgen yapısından dolayı, bina içinde oluşan su buharını dışarıya atar ve binanın nefes almasına olanak sağlayarak rutubet oluşmasını engeller. Farklı ortamlarda, farklı kalınlıklarda erken veya geç kuruma gibi değişiklikler gözlemlenebilir. 10 yıl garantilidir.

Özellikler